| AES Power Capacity | 1000 W |
| Program Strømkapacitet | 2000 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 98 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 25 Hz-2 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Neodym |
Se kurv “D.A.S Audio 18SX.” er blevet tilføjet til din kurv.
D.A.S Audio 18LXN.
4.250,00DKK
På fjernlager
18″ bas. 1000 AES watt. 8 ohm. 20hz. 18LXN er en lang-ekserkusion lavfrekvent højttaler, der sætter en ny industristandard i 18 “high performance transducere.
Den nye kegle geometri af LXN serien højttalere sammen med brugen af kompositmaterialer og styrkende tilsætningsstoffer har øget stivheden af keglen. Dette har udvidet kraftbåndet, hvor højttaleren arbejder stempelvist. Resultatet er højere SPL og en reduktion af forvrængningsniveauer.
Kategori: Basenheder
Tags 18" Bas, 18" subwoofer, DAS Bas enhed, Højtaler dele, højtaler komponenter, subwoofer
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 18LXN.” Annuller svar





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.