| AES Power Capacity | 700 W |
| Program Strømkapacitet | 1400 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 97 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 30 Hz – 2 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Ferrit |
D.A.S Audio 18G
3.131,00DKK
På fjernlager
18″ bas. 500 AES watt. 8 ohm. 20hz. 18G er en højtydende 18 “lavfrekvent højttaler, der opnår en båndbreddeforlængelse på ned til 30 Hz. Den gennemsnitlige følsomhed på 97 dB og programstyring på 1400 W gør det til en af de mest populære DAS-højttalere. 18G er designet til brug som en lav bas eller subwoofer komponent i enten høj kompakte refleks, bandpass eller horn belastede konfigurationer.
Kategori: Basenheder
Tags 18" Bas, 18" subwoofer, Bas højtaler, DAS Bas enhed, Højtaler dele, højtaler komponenter
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 18G” Annuller svar





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.