| AES Power Capacity | 400 W |
| Program Strømkapacitet | 800 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 101 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 40 Hz-5 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 77 mm (3 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Ferrit |
D.A.S Audio 15LM.
2.508,00DKK
På fjernlager
15″ basmid. 300 AES watt 8 ohm. 20hz. 15LM er en mid-low frequency højttaler, der giver høj denititet. Kegleometrien af LM-serien højttalere sammen med brugen af kompositmaterialer og styrkende tilsætningsstoffer har øget output ydeevne, hvilket resulterer i højere SPL og en reduktion af forvrængningsniveauer.
Kategori: Basenheder
Tag DAS 15LM
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 15LM.” Annuller svar





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.