| AES Power Capacity | 700 W |
| Program Strømkapacitet | 1400 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 97 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 45 Hz-3 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Neodym |
Se kurv “D.A.S Audio 18G” er blevet tilføjet til din kurv.
D.A.S Audio 12GNR
4.530,00DKK
På fjernlager
| 12″ bas. 500 AES watt 8 ohm. 20 hz. 12GNR er en lavfrekvent højttaler, der sætter en ny industristandard i 12 “højtydende højttalere, der opnår en bemærkelsesværdig nedadgående udvidelse på 45 Hz med en gennemsnitlig følsomhed på 97 dB. 12GNR’en er beregnet som baskomponenten i meget kompakt refleks eller line array systemer. |
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 12GNR” Annuller svar




Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.