| AES Power Capacity | 800 W |
| Program Strømkapacitet | 1600 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 96 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 35 Hz-2 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Ferrit |
Se kurv “D.A.S Audio 15GX.” er blevet tilføjet til din kurv.
D.A.S Audio 15SX
3.314,00DKK
På fjernlager
15″ bas. 750 AES watt 8 ohm. 20hz. 15SX er en lavfrekvent højttaler designet til brug som en lav bas eller subwoofer komponent i bas-refleks eller bandpass konfigurationer. At opnå en bemærkelsesværdig 35 Hz lavere båndbreddeforlængelse og en gennemsnitlig følsomhed på 96 dB, giver 15SX ren, lineær frekvensgengivelse ved højeffektniveauer.
Kategori: Basenheder
Tags 15" Bas enhed, Bas højtaler, DAS 15SX, Højtaler dele, højtaler komponenter, subwoofer
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 15SX” Annuller svar




Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.