| AES Power Capacity | 700 W |
| Program Strømkapacitet | 1400 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 97 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 40 Hz – 2,5 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Ferrit |
Se kurv “D.A.S Audio 10B” er blevet tilføjet til din kurv.
D.A.S Audio 15GX.
2.942,00DKK
På lager
15G er en højtydende 15 “lavfrekvent højttaler, der opnår en båndbreddeforlængelse ned til 40 Hz nedad. Den 97 dB gennemsnitlige følsomhed og spidshåndteringsevne på 2800 W gør det til en af de mest populære DAS-højttalere. 15G er designet til brug som en lav bas- eller subwooferkomponent i enten høj kompakte refleks-, bandpass- eller hornbelastede konfigurationer.
Kategori: Basenheder
Tags 15" Bas enhed, 15" subwoofer, Bas højtaler, DAS 15G, DAS Audio, Højtaler dele, højtaler komponenter, subwoofer
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 15GX.” Annuller svar




Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.