| AES Power Capacity | 600 W |
| Program Strømkapacitet | 1200 W |
| On-axis Følsomhed 1 W / 1 m | 96 dB SPL |
| Nominel impedans | 8 ohm |
| Nominelt frekvensområde | 45 Hz – 2 kHz |
| Voice Coil Winding | Kobber |
| Voice Coil Diameter | 102 mm (4 in) |
| Ramme Materiale | Injiceret aluminium |
| Magnetics | Ferrit |
D.A.S Audio 12H
2.351,00DKK
På lager
| 12″ bas. 500 AES watt 8 ohm. 20 hz. 12H er en 1200 W programpower 12 “lavfrekvent højttaler, der kombinerer fremragende linearitet, følsomhed og effekthåndteringsegenskaber. Primært beregnet til kompakte basreflexindkapslinger, der typisk bruges i tovejssystemer i kombination med 1” kompressionsdriver. |
Kategori: Basenheder
Tags 12" Bas enhed, 12" subwoofer, Bas højtaler, DAS 12H, DAS Bas enhed, Højtaler dele, højtaler komponenter
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Vær den første til at anmelde “D.A.S Audio 12H” Annuller svar





Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.